top of page

Ilyen volt a 2022-es Női hétvége!

Frissítve: 2022. okt. 19.Gazdag és áldott hétvégén vagyunk túl, mély és sokat adó előadások, áldott beszélgetések, közös fürdőzés Gyulán és az égig szóló éneklések. Mindezek együttese segített abban, hogy valóban meglássuk a női szépségünket, azt ahogyan megalkotott minket a Fennvaló.


Nagyszalontán az Arany János Kollégium adott otthont a teljes rendezvénynek július 15 és 17.-e között. Az eseményre érkeztek Maros, Szilágy, Kolozs és Bihar megyéből egyaránt nők, összesen 30 fő. Az esemény egy közös ebéddel kezdődött, pénteken, majd a napot egy köszöntéssel folytattuk, ahol megszólalt egyesületünk vezetője Visky Anna meg a helyi lelkipásztor is, Mikló Boldizsár. Miután kellően megismerkedtünk egymással, elfoglaltuk helyeinket és az előadást bevezette néhány önfeledt éneklés is. Az előadónk, Rosie Kennedy, ír lelkészfeleség, a bibliai Eszter könyvét vette részről részre és kiragadva egy-egy frappánsabb részt, összhangba hozta a női szépséggel, a szolgálat tevéssel, azzal hol is lehet a helyünk nekünk, nőknek a világban. Az előadás blokkot kiscsoportos blokk is követte, ahol a megadott kérdések által mélyülhettek a résztvevők a témában. Majd a blokkot egy nagykörös beszámolóval zártuk. Az este további részében a vacsorát követően énekléssel folytattuk alkalmunkat. A szombati napon egy áhitatot és pár elgondolkodtató kérdést követően ellátogattunk közösen a Gyulai Várfürdőbe, ott kapcsolódtunk ki, beszélgettünk és fürdőztünk, majd vacsorára visszaérve elfogyasztottuk az ízletes salátánkat és alig vártuk, vajon milyen érdekességeket rejt magában a pizsama party. A pizsama party keretein belül lehetőségünk volt kipróbálni különféle arcpakolásokat, körömfestést és még csokiszökőkútba is márthattuk a frissen felvágott gyümölcsöket. Vasárnap ellátogattunk a helyi református gyülekezet templomába, az istentiszteleti alkalomra. Az Istentiszteletet követően megköszöntük a lelkésznek és a gyülekezeteknek a fogadtatást és egy közös énekléssel búcsúztunk tőlük. Az ebédet követően mindenki hazaindult az otthonába és vitte magával a női közösség nyújtotta erőt, energiát, a mosolyt és azt a szépséget, melynek már érkezéskor birtokában volt, de most még inkább csilogóbbá vált az együtt töltött hétvége által.

Támogatóink: Romániai Magyar Demokrata Szövetség és RMDSZ Nőszervezet valamint a Nagyszalontai Református Egyházközség


12 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page